فروشگاه کتاب آکارس ایران

انگلیسی برای مکاتبات علمی

کتاب‌ها
قیمت 35,000 تومان

نویسنده: پروفسور آدریان ولورک مترجم: دکتر ابراهیم حسینی

دانلود فهرست مطالب و قسمتی از کتاب

انتخاب شما

قطع وزیری، 234صفحه، انتشارات گنج علم، شابک 1-31-6085-622- 978
35,000 تومان

هزینه ارسال: 10,000 تومان

افزودن به سبد خرید

اطلاعات محصول


توضیحات

کتاب انگلیسی برای مکاتبات علمی در پاسخ به نیاز افراد علمی غیر‌انگلیسی‌زبان به وسیله پروفسور آدریان ولورک نوشته شده است. این کتاب از معدود کتاب‌های موجود در زمینه مکاتبات علمی و دانشگاهی است که در 15 فصل تدوین شده و تقریباً هیچ موضوعی در ارتباط با این مکاتبات از نظر دور نمانده است. نویسنده در شش فصل اول کتاب ریزترین نکات مربوط به چگونگی نوشتن رایانامه به سردبیر مجلات یا اساتید را آموزش داده است. در ادامه نیز به بحث پیرامون نحوه نوشتن تقاضا برای درخواست بورس تحصیلی در دوره دکتری و فوق‌دکتری، موقعیتهای شغلیِ دانشگاهی، معرفی‌نامه، پروپوزال، انگیزه نامه و وضعیت پژوهش پرداخته است. موضوع فصل‌های10 تا 13 در ارتباط با نحوه داوری دقیق یک مقاله و نقد سازنده آن، پاسخ به داوران و تماس با سردبیر است. در دو فصل آخر نیز عبارات مفید در نامه‌نگاری و کاربرد صحیح زمان‌ها در این نوع مکاتبات آموزش داده شده است.

فصل‌های این کتاب از سه بخش حقایق جالب یا نظرات کارشناسان، تمرین‌های مقدماتی و قسمت‌های فرعی و کوتاه‌تر تشکیل شده است.این کتاب مانند یک کتاب راهنما است و لازم نیست خواندن آن را از صفحه اول شروع کنید. همچنین مانند کتاب‌های راهنما دارای قسمت‌های زیادی است که هر یک از آنها به پاراگراف‌های کوتاهی تقسیم و نکات مهم آنها بولت‌گذاری‌ شده است. با این کار خواننده به سرعت مطلب مورد نظر خود را یافته و به طور مؤثرتری مطالعه می‌کند. علاوه بر این خواننده می‌تواند از فهرست مطالب کتاب، برای مرور سریع و یادآوری مطالب نیز استفاده کند.

کلیه رایانامه‌های این کتاب واقعی هستند و تنها نام نویسندگان و مؤسسات آنها و در بعضی موارد، عنوان و موضوع پژوهش تغییر یافته است. همچنین گزارش‌ها و پاسخ‌های داوران به این گزارش‌ها نیز کاملاً واقعی هستند.

کتاب انگلیسی برای مکاتبات علمی دومین کتاب از سری کتاب‌های انگلیسی برای پژوهش‌های علمی است که همزمان با کتاب انگلیسی برای نگارش مقالات علمی از سوی انتشارات گنج علم منتشر شده است. این دو کتاب می‌توانند راهنمای کاملی برای اساتید دانشگاه‌ها، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و محققین مراکز پژوهشی در نوشتن مقالات ISI و علمی پژوهشی باشند. همچنین اساتید گرامی می‌توانند از آنها برای تدریس دروس روش تحقیق و مقاله نویسی در دوره تحصیلات تکمیلی استفاده کنند.

 برای آشنایی بیشتر خوانندگان با محتوای کتاب و کیفیت ترجمه آن، فهرست مطالب و قسمتی از کتاب در بخش مقالات آورده شده است.

توجه: هزینه پستی ارسال این کتاب، در حداقل ممکن برآورد شده و برای کلیه نقاط کشور، ثابت و یکسان است. حدود 2000 تومان از این هزینه، بابت پاکت بسته بندی و ارزش افزوده مربوط به اداره پست است.

 

 

 

شرایط استفاده

قابل استفاده اساتید دانشگاه، محققین و دانشجویان تحصیلی تکمیلی